Sunroof Bakımı

Sunroof, araçlarda kolay bozulan bir donanım olduğu için sunroof bakımı mutlaka yapılması gerekmektedir. Karşılaşacağınız büyük maddi sorunların önüne geçmek için mutlaka Sunroof bakımlarınızı yaptırınız. Birlik Sunroof olarak her marka/model aracın Sunroof bakımını yapmaktayız! Sunroofların bizlere gelen ve genellikle belirli araç ve modellerde kronikleşmiş arızalar vardır.

Tüm Marka Model Araçlarınızın Sunroof açılır tavan tamir, bakım ve onarım hizmetleri Birlik Sunroof bünyesinde tecrübeli kadromuzla yapmaktayız. “Sunroof Su Alıyor, Sunroof Açılmıyor, Sunroof Camı Kırıldı, Sunroof Yarım Açılıyor, Sunrooftan Ses Geliyor, Sunroof Yedek Parçası, Sunroof Motoru Neden Çalışmıyor?” gibi şikayetlerinizi firmamız bünyesinde tecrübeli kadromuzla çözümlemekteyiz.

Sunroof bakımı konusunda tüm Türkiye’ye hizmet sağlamaktayız. Başta Bursa Sunroof bakımı olmak üzere İstanbul Sunroof, Ankara sunroof, Kocaeli sunroof, Yalova sunroof, Balıkesir sunroof, İzmir sunroof, Çanakkale sunroof gibi tüm Türkiye’ye hizmet sağlamaktayız. Hemen bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz!

Sunroof Nedir?

Sunroofşibidak (Almanca Schiebedach kelimesinden alıntı), açılır tavan veya sürgülü tavan, genellikle otomobillerde yolcu bölmesine hafif ve temiz havanın girmesine olanak sağlayan, araç tavanındaki hareketli (genellikle camdır) bir paneli belirtmek için kullanılır. Ayrıca stadyumlar (futbol sahaları, tenis kortları ve benzeri), yüzme havuzları (örneğin, Budapeşte’de 1918’de açılan Gellért Spa) ve diğer binalar üzerindeki açılır çatı sistemleri için de bu terim kullanılmaktadır. Sürgülü tavanlar manuel veya elektrikli bir motorla çalıştırılır ve birçok boyut ve çeşide sahiptir.

Bir otomobilin sürgülü tavanı genellikle cam bir kapak, bir güneşlik ve bir elektrikli tahrikten oluşur. Özellikle eski model araçlarda sunroof kapağı çelik saçtan veya katlanır bir tavandan ibarettir. Elektrikli tahrik, basınca dayanıklı kablolar vasıtasıyla kapağı ve otomobilin donanımına göre bazen güneşliği hareket ettiren bir mekanizma ile çalıştırılır.

Dünyanın en büyük sunroofuna sahip otomobil modeli Cadillac SRX’dir.