Sunroof Perdesi

Sunroof Perdesi, zamanla deforme olarak değişime ihtiyaç duymaktadır veya yırtılmaktadır. Bu tip durumlarda tamirden çok sunroof perdesi değişimi önerilmektedir.

Her türlü aracın açılır sunroof perdesi sorunlarını profesyonel kadromuzla onarmaktayız. Açılmayan, yavaş çalışan sunrooflarınız için ücretsiz checkup yaparak net maliyet fiyatını çıkartıp sizlere sunuyoruz. Kaliteli ve orjinal yağlar ile sunrooflarınızın bakımını yapıyoruz. Uygulama yaptığımız aracınızı sizlere belirtilen zamanda teslim etmekteyiz.

Sunroofların genel olarak arıza sorunları bilinçsiz kullanma ve sanayi yağları ile (Gress yağ) müşterinin bilinçsizce bakım yapmaya çalışmasıdır. Sanayi yağları su ve tozu mıknatıs gibi çekmekte, toz ve pislikler kızak aralarına sıkışarak mekanizmanın sıkışmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için sunroof bakımlarınızda orjinal yağlar kullanmanız ve periyodik olarak bakımlarını yaptırmanız önerilir.

Sunroof Perdesi

Açılır tavan arabalarda oldukça eski bir sistem. Bu sistem otomobillere ilk eklendiği zamanlarda yalnızca açılıp kapanma özelliğine sahip mat metaller şeklinde tasarlanıyordu. Günümüzde ise güneş ışığını araç içine alabilen saydam cam yapılar şeklinde üretiliyor.

Elektrikle çalışan bu özellik panoramik cam tavanlar ve açılır cam tavanlarla karıştırılsa da boyut itibariyle farklılık gösteriyor. Daha küçük olan sanruflar bu yönüyle yakıt ekonomisine herhangi bir olumsuz etkide bulunmuyor.

Cam bölmenin yalnızca gölgeliğini açarak güneş ışığını araç içine almak mümkün. Kış aylarında önemli bir avantaj sağlayan bu durum, yaz aylarında ise tavan penceresinin tamamen açılarak araç içine temiz hava alınmasını ve daha ferah bir ambiyans oluşmasını sağlıyor.

Clio 2 hb (99 -06), Sunroof Perdesi 7711471973 Fiyatları ve Özellikleri

Sunroof Bakımı Nasıl Yapılır?

Özellikle yaz mevsimi geldiğinde temiz hava ve güneş ışığının araç içine girmesi yolculukları daha keyifli hale getiriyor. Ancak her otomobil parçasında olduğu gibi sanrufların da sık kullanımların ardından bakıma girmesi ve temizlenmesi gerekiyor.

Özellikle toz yoğunluğu yüksek olan bir bölgede yaşıyorsanız bu cam bölmeyi düzenli bir şekilde temizleyerek kir ve kalıntılardan mutlaka arındırmalısınız. Bu çok önemli bir detay gibi görünmese de kir birikintileri drenaj hortumunu tıkayarak sıvı ve hava sızıntısına neden olabiliyor.

İşte bazı ipuçları:

  • Sunroof’un tepe kısmını silerken cam temizliğinde kullandığınız deterjan karışımlarını kullanabilirsiniz. Ancak ılık koşullar için pek uygun olmadığından amonyak içeren herhangi bir ürünü kullanmaktan kaçınmalısınız.
  • Tepe temizliğinin ardından cam bölmeyi açarak contayı nemli bir bezle silebilirsiniz. Bu sayede birikintileri ortadan kaldırarak oluşabilecek bir sızıntının önüne geçmek mümkün.
  • Sanruf açık durumdayken kızak bölümünde biriken küçük kum ve toz birikintilerinden kurtulmak için fırça kullanmak işinizi kolaylaştırabilir.
  • Eğer sanrufunuz hiç çalışmıyorsa atmış bir sigorta gibi elektriksel arızalar söz konusu olabilir. Böyle bir durumda sorunu kendiniz çözmeye çalışmak yerine bir profesyonele danışmalısınız.